fbpx
Bežná "paneláková" kuchyňa s barovým sedením a práčkou - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
16795
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16795,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Bežná „paneláková“ kuchyňa s barovým sedením a práčkou
Návrh interiérového dizajnu

Rekonštrukcia kuchyne

Toto bola milá úloha – staršia paneláková kuchyňa pre pár, ktorý obýva byt dlhšie a má jasnú predstavu o počte a umiestnení spotrebičov. Vzhľadom na požiadavku zásuviek pod varnú zónu a umiestnenia sólo sporáku a vstavanej práčky do linky, si návrh kuchyne si vyžadoval najskôr dispozičné zmeny.

Pôvodná kuchyňa do “I” nespĺňala veľkostné požiadavky, odporučili sme dispozíciu do tvaru písmena “L” . Nakoľko majitelia od vždy túžili po barovom sedení na ostrovčeku. Konečný návrh napokon tvorí kuchynská linka s netradičným pôdorysným tvarom s polostrovom a sedením. 

 

Kuchyni dominuje vysokolesklá kapučínová farba s orieškovo-hnedým drevodekorom s bielou pracovnou doskou. Drevená zástena plynule prechádza do obkladu steny a tvorí tak zaujímavý dekoračný prvok s policami.

Kuchyňa je opatrená štandardnými spotrebičmi vrátane vstavanej práčky a aj napriek svojej relatívne malej veľkosti sme dokázali vytvoriť miesto pre všetky potrebné kuchynské riady, pomôcky a spotrebiče.

Varnú dosku, ktorá bola pôvodne umiestnená v rohu kuchynskej linky, sme odsadili ďalej od steny. Tým sme vytvorili väčší priestor na manipuláciu s riadom pri varení. Pod varnú dosku sme navrhli široké zásuvky na všetko často používané príslušenstvo.

Na polostrove sme osadili elektrickú rúru tak aby bola po ruke pri varnej zóne a vytvorili sme priestor pre ďalšiu skrinku. Jedáleň je samostatná v hale, ale vďaka predĺženej pracovnej doske vznikla možnosťou ranného stolovania aj v kuchyni. Zvolili sme čalúnené barové stoličky, ktoré nebudú ani v kuchyni trpieť, nakoľko byt už nebývajú malé deti.

Výsledné riešenie pozdvihlo priestor pôvodnej panelákovej kuchyne a spokojní majitelia sa už tešia na realizáciu.

Mgr.art. Zuzana Škrinárová
interiérový dizajnér ModerneByvanie.sk

Category
Kuchyne