fbpx
Mezonet v Ružinove v pastelových farbách - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
18024
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18024,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Mezonet v Ružinove v pastelových farbách
Návrh interiérového dizajnu

Hlavnou témou pri zariaďovaní tohto mezonetu v Bratislave bolo vytvoriť jednoduchý škandinávsky interiér s jemnými pastelovými odtieňmi, aby pôsobil moderne po dlhšiu dobu. Doplnky z masívneho dreva na mieru, biela a nežná zelená a béžová farba vytvorili nadčasový vzhľad.

Vstupná chodba

Vstupom do bytu sa ocitáme v chodbe do ktorej sme umiestnili skriňu na mieru, ktorú môžu majitelia využiť ako šatník ale aj ako úložný priestor na topánky. Pre pohodlnejšie prezúvanie sme doplnili skriňu o lavičku s čalúnením. Na prázdnu stenu sme umiestnili veľké zrkadlo s čiernym rámom, ktoré zvýraznilo celkovú časť chodby. Chodbou plynule vchádzame do obývacej izby spojenej s kuchyňou a jedálňou.

Hlavný obytný priestor

Celý priestor je svetlý, aby pôsobil vzdušne. Použili sme farebnosť typickú pre škandinávsky dizajn, teda veľa bielej v kombinácii so svetlým drevom doplnené o detaily čiernej a niekoľko tónov béžovej.

Kuchyňa v tvare písmena “L” umiestnená pod oknom so skrinkami až po strop maximálne využíva priestor. Čalúnené stoličky ladia so závesmi pieskovej farby v obývačke a v kombinácii so svetlým drevom dodávajú celému priestoru jemnosť. Aby priestor nepôsobil príliš nudne, nad stôl sme umiestnili obrazy s prírodnou tématikou v čiernom ráme, rovnako ako zrkadlo na chodbe a ostatnými doplnkami na kuchynskej linke a stropným svietidlom v čiernej farbe.

V hlavnej obytnej časti sa nachádza svetlá pohovka v tvare L, ktorá lemuje celú stenu aj okolo schodov, na ktoré sme umiestnili sklenené zábradlie, ktoré opticky nezmenší priestor, ale naopak svetlo z obývačky prenikne až do kuchyne a naopak. Oproti pohovke sme umiestnili 2 jednoduché skrinky s úložným priestorom uchytené na stenu pre jednoduchšiu údržbu poriadku. Skrinky sú urobené na mieru až po strop v rovnakom odtieni dreva ako v kuchyni.

Oproti sa nachádza pohovka s longchairom. Nad gauč sme umiestnili na mieru vytvorený machový obraz, ktorý osviežuje celý priestor ale nevyžaduje žiadnu údržbu. Konferenčný stolík sme zvolili okrúhly s masívnymi kónickými nožičkami. 

Moderný škandinávsky interiér je nielen svetlý, ale vďaka prírodnému aj prírodný a vďaka fotografiám a použitým svetlám a materiálom z neho vyžaruje príjemná emócia. Vytvára v novom dome atmosféru, v ktorej mladá rodina rýchlo nadobudne pocit domova.

Detská izba

Na prízemí priamo zo vstupnej chodby nájdeme chlapčenskú detskú izbu v rovnakom škandinávskom dizajne, avšak s odtieňmi námorníckej modrej s červenými doplnkami. Detská izba je praktická a rozdelená podľa vykonávaných aktivít. Každý predmet má tak svoj priestor a neporiadok nemá šancu. 

Spálňa

Z chodby v ktorej sme vytvorili pracovné miesto vstupujeme do spálne. Hneď pri vstupe nájdete priestranný šatník na mieru, ktorý lemuje strop aj napriek tomu, že sa spálňa nachádza na poschodí. Rovnako po pravej strane po celej dĺžke steny nájdete skriňu na mieru vrátane podsvietenej časti, ktorá nahrádza komodu. Spálňu dopĺňa posteľ z dreva s jednoduchými nočnými stolíkmi v dubovom odtieni a otočnými lampami prichytenými na stenu. Nad posteľ sme umiestnili obrazy v čiernom ráme rovnako ako aj v ostatných izbách, čím celý dizajn interiéru mezonetu naberá jednotný štýl a vkus.

Pri navrhovaní je dôležité poznať rozpočet, aby sme nevytvorili interiér, ktorý potom nebude možné vyrobiť a zariadiť. Nábytok na mieru je často vyššou položkou v rozpočte, avšak maximalizovanie úložných priestorov za to veľakrát stojí, hlavne keď sa rodinka rozrastie.

Ďakujeme za oslovenie a možnosť návrhu interiéru, držíme palce pri zariaďovaní domu a želáme krásne bývanie!

Category
Komplet interiéry