fbpx
Ako zútulniť obývaciu izbu a spálňu? - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
16780
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16780,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Ako zútulniť obývaciu izbu a spálňu?
Navrhovali sme spálňu a obývačku trojizbového bytu po rekonštrukcii. Hoci byt bol po kvalitnej  rekonštrukcii, majiteľom v ňom chýbal pocit domova. Naša úloha bola teda jasná – dobre zvolenou farebnosťou, materiálmi a dekoráciami doniesť teplo domova a zútulniť obývaciu izbu aj spálňu.Návrh interiérového dizajnu

Ako sme navrhli interiér, aby vyžaroval teplo domova?

Obytná izba spojená z kuchyňou vyžadovala jemnejšie farebné ladenie, ktoré by pôsobilo harmonicky a bez nevyhnutných stredobodov pozornosti. Zvolili sme tóny béžovej a hnedej. Dýhovaný obklad vizuálne predeľuje dlhú stenu a vytvára miesto na dominantný obraz. TV stenu tvorí komoda na mieru v kombinácii materiálov s praktickými zásuvkami a nikou na elektroniku. Nad televízorom sú cik-cakovo uložené výklopné skrinky na sklo.

Navrhli sme výmenu starej pohovky, ktorá je tón v tóne so skrinkami. Pod masívny stolík a jedálenský stôl sme dali dva huňaté smotanové koberce. Moderný vzhľad sme podčiarkli výberom osvetlenia, ktorý síce nie je z jednej série, ale pôsobí jednotne.

Využitím prírodných materiálov a kvalitných striekaných povrchov sme dosiahli elegantný a luxusný vzhľad a bez straty pocitu domova.

Návrh spálne si vyžadoval umne spojiť funkciu spálne a príležitostného pracovného miesta tak, aby spolu esteticky korešpondovali. Celkový príjemný dojem sme vytvorili použitím viacerých vrstiev textilných prvkov, čalúnená posteľ, dekoračné vankúše, koberčeky, či kožušina.

Pracovný stolík sme prepojili s policami a skrinkou s integrovaným osvetlením pracovnej dosky. Stenu sme dekorovali fototapetou s motívom flóry a fauny.  Farebná paleta pre túto izbu pozostávala zo zemitých tónov, béžovej a hnedej s doplnkovými farbami ako staroružová, modrá a horčicovo žltá, ktorú okrem hlavného osvetlenia nájdeme aj na tapete. 

 

Dizajn: Mgr.Art. Zuzana Škrinárová,
interiérový dizajnér ModerneByvanie.sk

Category
Obývacie izby, Spálne