fbpx
Nebráňte sa použitiu dreva v kúpeľni - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
18579
post-template-default,single,single-post,postid-18579,single-format-standard,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Nebráňte sa použitiu dreva v kúpeľni

Nebráňte sa použitiu dreva v kúpeľni

Už viac nemusíte mať obavy z použitia drevených prvkov v kúpeľni. Voda nie je nepriateľom dreva. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že aj lode sú postavené z dreva?

Prvky z dreva môžu v kombinácii s rôznymi materiálmi, ako napr. sklo, betón alebo železo vniesť do kúpeľne modernú a hrejivú atmosféru. Niekedy je lepšie zapojiť do dizajnu navrhovanej kúpeľne menej drevených doplnkov, ale s drevom môžete počítať aj na väčších plochách, napr. na podlahe alebo stene ako obklad. Je dôležité nájsť správnu mieru použitia tohto materiálu, aby vynikol. Príliš veľa drevených štruktúr pokope naopak priestor opticky zmenšuje.[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]

Zo slovenských drevín je možné v kúpeľni použiť napr. dubové, bukové, agátové alebo javorové drevo, avšak tieto materiály musia byť ošetrené špeciálnou úpravou ako napr. tlakovou impregnáciou a lakovaním alebo špeciálnym olejom. Aj napriek tomu, že stratia prirodzený vzhľad, aj tak vyzerajú ako dokonalý hrejivý doplnok ku studeným materiálom. Bez špeciálnej úpravy by sa v krátkom čase mohlo prehýbať a naberalo by tiež na objeme.

Drevené povrchy sa často používajú aj vo wellness a saunách. Dôležité je len zameranie sa na hrany a prechody medzi použitými materiálmi. Ak sa týmto miestam nebude venovať zvýšená pozornosť a nebudú precízne prepracované použitím lepidiel alebo tmelov, môže dôjsť k hnilobe alebo vyššie spomínanej zmene tvaru.

Návrh interiéru - Kúpelňa so saunou- Príjemný škandinávsky dizajn
Návrh interiéru - Kúpelňa so saunou- Príjemný škandinávsky dizajn