fbpx
Aké sú farebné trendy roku 2022? - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
18231
post-template-default,single,single-post,postid-18231,single-format-standard,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Aké sú farebné trendy roku 2022?

Aké sú farebné trendy roku 2022?

Prejav bezstarostnej dôvery, odvahy a zvedavosti, ktoré oživujú nášho tvorivého ducha v súčasnosti pomáha prijať zmenenú krajinu, ktorá nám prináša nové možnosti a vízie. Farby roku 2022 vyjadrujú vďačnosť za tieto vlastnosti, sú doplnené o novú perspektívu, ktorá dodnes rezonuje a stavia budúcnosť dopredu v novom svetle.

PANTONE PRICHÁDZA S VERY PERI AKO FARBOU ROKA 2022

Už 23 rokov spoločnosť Pantone ovplyvňuje rozhodnutia o vývoji a nákupe produktov vo viacerých odvetviach vrátane domáceho vybavenia, priemyselného dizajnu, ale aj balenia výrobkov. Rovnako aj tento rok uverejnila táto firma farebný trend, ktorým sa svet dizajnu bude uberať. Spoločnosť naďalej uznáva farbu ako formu komunikácie a spôsob ako vyjadriť a ovplyvniť myšlienky a emócie. 

Za farbu roku 2022 vybrala spoločnosť farbu PANTONE 17-3938 Very Peri – modrý odtieň (vernosť) s oživujúcimi fialovo-červenými podtónmi (energia a vzrušenie), ktorý vykazuje radostný postoj a dynamickú prítomnosť, ktorá podporuje odvážnu kreativitu a nápaditý výraz. Zložitosť tohto nového fialovo-modrého odtieňa zdôrazňuje rozsiahle možnosti doby, ktorá je pred nami.

Farba roka 2022 vnáša do interiérov pocit hravosti a pozýva na nečakané farebné kombinácie. Zlaďte Very Peri so sviežimi zelenými tónmi pre osviežujúci, prírodou inšpirovaný vzhľad v obývačkách a domácich kanceláriách alebo zakomponujte tlmené odtiene ako fialová a terakota pre upokojujúci, vyvážený vzhľad, ktorý sa skvele hodí do spální. V detských priestoroch oživte klasickú paletu základných farieb kombináciou modrej s horúcou ružovou a žiarivo žltou. Či už vnesené cez nábytok, akcenty alebo farby, Very Peri dodáva každému priestoru nápaditý a nádejný postoj.

Zdroj: pinterest.com

OCTOBER MIST AKO FARBA ROKA 2022 OD BENJAMINA MOOREA

Ako farbu roka 2022 zvolil Benjamin Moore jemnú, striebristú zelenú s názvom October Mist 1495. Pri vývoji doplnkovej farebnej palety 2022 tím Benjamina Moorea čerpal inšpiráciu z odtieňov botaniky. Tento botanický odtieň napodobňuje bledú zelenú stonku kvetu a slúži ako základ pre väčšiu paletu farebných trendov značky pre rok 2022. Sortiment zahŕňa 14 prírodou inšpirovaných odtieňov, ktoré zahŕňajú tónovanú sivobielu, teplé zemité tóny a svieže žiarivé pigmenty, ktoré vám umožňujú miešať a spájať, ako uznáte za vhodné.

Táto spoločnosť vyzdvihla odtieň, ktorý je dostatočne všestranný na to, aby vám umožnil zostať štýlový a zároveň verný svojmu štýlu, vďaka vydaniu zodpovedajúcej palety moderných odtieňov farieb, s ktorými môžu pracovať dizajnéri všetkých oblastí.

"YouTube

Ako sa priestory v našich domovoch neustále vyvíjajú, odhaľujeme čoraz viac príležitostí na vyjadrenie našej individuality a využívame silu farieb na tvorbu dizajnového prostredia, ktoré slúži rôznym funkciám a štýlom,“ hovorí Andrea Magno, riaditeľka marketingu a vývoja farieb značky.

Skombinujte jemné tóny októbrovej hmly s bohatým tmavým odtieňom, ako je Gloucester Sage HC-100, aby ste monochromatickej palete dodali teplo a hĺbku. Ak chcete získať svieži vzhľad interiéru, vyzdvihnite túto farbu tohtoročných chladných podtónov s ľadovou modrozelenou, ako je Quiet Moments 1563 alebo atramentovo modro-čiernou Mysterious AF-565.

OKTOBROVA HMLA FARBA ROKA 2022

Zdroj: pinterest.com

Farba Evergreen Fog od Sherwina-Williamsa

Sherwin-Williams zvolil jemne upokojujúcu Evergreen Fog SW 9130 ako svoju farbu roka 2022. Stredný odtieň šedo-zelenej znamená odklon od chladných neutrálnych odtieňov a brilantných odtieňov šperkov, ktoré predtým dominovali farebným trendom. Táto známa, organická farba môže poskytnúť príjemné privítanie vo vchodoch, nastoliť ticho a pokoj v spálňach alebo kúpeľniach a vniesť regeneračnú energiu do obývacích izieb, kuchýň a iných spoločných priestorov.

Zdroj: pinterest.com

Evergreen Fog je dômyselný odtieň pre priestory, ktoré túžia po jemnom, no zároveň ohromujúcom výraznom odtieni. Inšpiruje k novým začiatkom a je skvelou voľbou pre moderné interiéry a exteriéry. Wadden navrhuje doplniť farbu teplými, zemitými neutrálnymi farbami, ako je béžová, ťavia alebo kávová hnedá. Potom pridajte ďalšie vrstvy textúry s prírodnými materiálmi vrátane dreva, kože, juty a ratanu. Ak chcete dosiahnuť uhladenejší vzhľad, ktorý viac zaujme, skúste použiť kombináciu kovových povrchových úprav, ako je teplá mosadz, svetlo zlatá alebo matná čierna.

Zdroj: pinterest.com