fbpx
Trojizbový byt v Ružinove - rekonštrukcia za prijateľnú cenu - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
17448
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17448,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Trojizbový byt v Ružinove – rekonštrukcia za prijateľnú cenu


Návrh interiéru 3i byt Ruzinov

Cieľom majiteľky bolo, aby boli všetky navrhnuté veci dostupné v bežných obchodoch a rekonštrukcia stála čo najmenej peňazí. Preto sme sa vyvarovali prerábkam elektriny, zmenám funkcie miestností a návrhom nábytku na mieru, ktorý by nám pomohol zariadiť niektoré priestory vhodnejšie.Návrh interiérového dizajnu

Využili sme relatívne dobrú dispozíciu a stavebný zásah navrhli iba v mieste chodby –  zamurovali sme dvere ktoré viedli z kuchyne do chodby čím sme v kuchyni splnili želanie majiteľky – vznikla väčšia pracovná plocha.

Zároveň nám to umožnilo posunúť toaletu a zväčšiť priestor kúpeľne. Zachovali sme však oddelenie toalety od kúpeľne vďaka čomu sme splnili ďalšie želanie majiteľov. 

Návrh interiéru 3i byt Ruzinov

Celkový interiér sa nesie v modernom duchu, jednoduchého ale elegantného nábytku v kombinácii so svetlým drevom a decentným použitím zlatej na doplnkoch. Dôležité bolo, aby sa dala urobiť rekonštrukcia za prijateľnú cenu, ale nepôsobila pritom lacno, ani gýčovo. 

Vstupný priestor

Do vstupného priestoru komplikovaného tvaru sme umiestnili šatníkovú skriňu praktické miesto na sedenie a elegantnú komodu v bielom prevedení. Zachovali sme úložný priestor, ale minimalizovali ďalší nábytok. Takto sme zabezpečili dostatočný priestor v chodbe a tak v tejto komunikačnej zóne nebude dochádzať k stretom dvierok nábytku, resp. stiesneným pocitom členmi domácnosti.

Návrh interiéru 3i byt Ruzinov

Hlavný obytný priestor

V hlavnom obytnom priestore prevláda svetlý nábytok ktorý v decentnej miere kontrastuje s farbou stien. Na stenu na ktorej sa nachádza televízor sme umiestnili drevený obklad vďaka ktorému sme zvýraznili práve túto časť obývačky.  Do priestoru sme umiestnili farebné doplnky v podobe modrých závesov a škoricových vankúšov. Rovnako ako na chodbe tak aj tu sa decentne objavuje zlatá farba a to práve na podnoži konferenčných stolíkov.

Návrh interiéru 3i byt Ruzinov
Návrh interiéru 3i byt Ruzinov
Návrh interiéru 3i byt Ruzinov

Kuchyňa

Vďaka tomu že sme zrušili jedny z dverí vznikla väčšia pracovná plocha. Dizajn kuchyne sa, rovnako ako zvyšok bytu, nesie v svetlej farbe v kombinácii s drevom. Súčasťou kuchyne je aj jedálenský stôl ktorý poskytuje dostatok miesta pre štyri osoby. Zvolili sme stôl z dreveného masívu, ktorý sme doplnili o pohodlné jedálenské stoličky v sivo-modrej farbe. Jednotnou farebnosťou sme docielili že jednotlivé miestnosti pôsobia ako jeden celok aj napriek rozdielnej funkcii.

Návrh interiéru 3i byt Ruzinov
Návrh interiéru 3i byt Ruzinov

Kúpeľňa

V kúpeľni a rovnako tak aj na toalete sme použili svetlý keramický obklad v kombinácii s drevodekorom. Keďže jeden z majiteľov preferuje rýchlu sprchu zatiaľ čo druhý príjemný relax vo vani náš výber bol jasný: zvolili sme vaňu v kombinácii s sklenenou priečkou s ktorou sa dá čiastočne manipulovať. A tak budú mať obaja svoje pohodlie. Aby sme podporili eleganciu kúpeľne zvolili sme sem umývadlo umiestnené na dosku v kombinácii s oválnym zrkadlom a závesnými svietidlami.

Návrh interiéru 3i byt Ruzinov

Spálňa

Pre našich majiteľov bolo dôležité mať dostatok úložného miesta práve v tejto súkromnej časti bytu. Z toho dôvodu sme využili každé miesto s dôrazom na ergonómiu a pohodlie majiteľov. Nedostatok miesta na väčšie úložné priestory vyriešili skrinkami umiestnenými nad posteľou.

Miestnosť je celkovo riešená v svetlých tónoch a vrchné skrinky ktoré sú umiestnené nad posteľou sme volili v bielej farbe, aby nepôsobili na tomto nie veľmi vhodnom mieste ťažkopádne a robustne. 

Návrh interiéru 3i byt Ruzinov
Návrh interiéru 3i byt Ruzinov

Akceptovať zadanie klienta je pri navrhovaní interiéru dôležité.

Najľahšie sa tvorí interiérový dizajn, keď máte obrovský krásny dom a neobmedzený rozpočet. Čo dizajnér vymyslí, to je možné.

Oveľa náročnejšie sú často praktické zadania. Vytvoriť návrh z cenovo dostupných materiálov a pokiaľ možno nič nebúrať a neprerábať, aby bola rekonštrukcia za prijateľnú cenu – to je jasné zadanie. Možnosti rozpočtu obmedzili aj množstvo a návrh nábytku – na mieru je navrhnutý len nutný nábytok aj to s cenovo dostupných materiálov.

 

Napriek tomu sa našej dizajnérke interiér podľa slov majiteľov veľmi podaril a prakticky ho odsúhlasili na prvom stretnutí. Po drobných zmenách a úprave sme pripojili nákupný zoznam navrhovaných vecí a podklady pre stolára.

Ďakujeme za možnosť vdýchnuť dušu aj bežnému 3i bytu a želáme príjemné bývanie!

Category
Komplet interiéry