fbpx
Zemité farby v rodinnom dome v Malinove - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
18270
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18270,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Zemité farby v rodinnom dome v Malinove
Návrh interiérového dizajnu

Návrh rodinného domu v Malinove je jedným z našich väčších projektov, v ktorom išlo o dizajnérsky návrh vstupnej chodby, obývačky a kuchyne, spálne, dvoch detských izieb a herne ktorá sa nachádza takmer v celom podkroví domu. Prvotné požiadavky majiteľov tohto novozakúpeného domu boli jednoznačné. Ponechať dlažbu vo vstupnej chodbe, obývačke a kuchyni.

Hlavný obytný priestor

Priestor obývačky je pomerne veľký a preto sa do jej časti zmestil nielen jedálenský stôl pre 8 osôb, ale aj veľký pohodlný gauč v koženom béžovo-šedom prevedení. Jemná materialita a farebnosť tvoria hlavný obytný priestor. Obohatili sme ho o tmavé kovové detaily a svetlo prenikajúce z francúzskych okien do priestoru cez jemné biele závesy ukotvené v zníženom podhľade, ktorý zanecháva nenarušený dojem z celkovej atmosféry.

Kuchyňa

Kuchyňa sa v novo zakúpenom, ale už obývanom dome nachádzala, avšak nebola v dobrom stave a bolo potrebné nové riešenie. Z hľadiska priestoru jej dispozícia a rozmiestnenie bolo zachované, ale naše dizajnérky ju navrhli nanovo v kašmírovo šedom farebnom prevedení v kombinácií s dekórom koňakovo-hnedého dubu na horných skrinkách. Do kuchyne bol tiež navrhnutý aj tmavý uhlíkovo šedý akcent, ktorý doplňuje detail v priestore v podobe doplnkov, ale aj samotného korpusu kuchyne. V zabudovanej časti kuchyne sa v stene nachádzajú tepelné a chladivé spotrebiče, ale aj špajza. Možnosť úložného priestoru potravín sa nám vyskytol aj v samotnej zástene, ktorá je riešená tak, že voľným okom návštevník ani len nespozoruje, že sa vnútri niečo nachádza. Nevyužitému priestoru tak dali naše dizajnérky nový a praktický význam, pričom hĺbka pracovnej dosky nestratila svoje plné využitie. Súčasťou pracovnej linky je aj bar, ktorý dotvára prechod z kuchyne do obývačky.

Vstupná časť

Po príchode do domu sa vo vstupnej časti nachádzali iba čisté biele steny a v chod do podkrovia. Preto si tento priestor žiadal zásah dizajnérok na požiadanie majiteľov domu. Ide o čisté a decentné pretvorenie požiadaviek od majiteľov, ktoré sa spojili v dizajn. Keďže vstupná časť je úzko prepojená s obývačkou a následne aj s kuchyňou, niesla sa v rovnakých materiálových a farebných škálach. Do dizajnu sme zakomponovali veľké zrkadlo cez celú stenu s vešiakmi, ale aj malým závesným systémom na odloženie potrebných vecí.

Detské izby

V dome sa nachádzajú dve detské izby, ktoré sa neobišli bez nášho dizajnérskeho návrhu. Obe izby sú určené pre dve sestry a hlavne podľa ich prianí, čo by chceli vo svojej vysnívanej detskej izbe mať. Naša úloha nebola najjednoduchšia, no vzišiel z nej návrh, z ktorého sa tešili obe strany. Vo väčšej izbe je umiestnená dvojposchodová posteľ spojená s úložným priestorom. Od maličkej klientky sme dostali požiadavku o zvieratkovú tapetu na stenu. Podľa tejto tapety sme doladili aj nábytok v zemitej a zelenkavej kombinácií v pieskovo-béžovom a pistáciovo-zeleným odtieňom.

Druhá detská izba je menšia momentálne riešená ako priestor na hranie alebo v prípade potreby ako hosťovská izba. Navrhli sme ju v dievčenskejšom štýle, ktorý dopĺňa práve kvetinová tapeta s ružovým akcentom. V izbe je umiestnená posteľ, ktorú klienti už mali zakúpenú a prišla na svoj úžitok práve v tomto priestore.

Spálňa

Spálňa je intímny priestor pre oddych. Každý dospelý človek pozná kedy sa po náročnom vyčerpávajúcom dni dostane k chvíľke kľudu a teda ku kvalitnému spánku. Síce v spálni netrávime toľko času ale prečo si nedopriať trochu luxusu k samému sebe a to kvalitným spánkom. Človek sa teší po celý rok na dovolenku a útulnú hotelovú izbu. Ale prečo si útulnú „hotelovú“ a ešte lepšiu spálňu nedopriať doma? V tejto spálni sa to dosiahlo vďaka kombinácií príjemných materiálov a ich farebnosti. Dubová drevená podlaha zahrala svoju úlohu práve v kombinácií s hodvábno-šedého nábytku s dostatočným úložným priestorom a toaletným stolíkom so zrkadlom.

Herne

Priestor herne na druhom podlaží v podkroví domu sme navrhli ako pre rodinu, tak aj pre pána majiteľa a jeho  partiu rodiny a priateľov, preto je z dizajnu cítiť mužský prístup. V správnej herni nesmie chýbať domáce kino, stolné hry, priestor na cvičenie, ale aj barový pult, ktorý bol navrhnutý v perlovo-šedom tóne v kombinácií s mramorovým dekorom. Celý priestor sa nesie v znamení šedých a betónových odtieňov, ktoré dodávajú priestoru drsnejší, chlapský vzhľad.

Category
Komplet interiéry