fbpx
Atypický interiér si vyžaduje atypické riešenie - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
18271
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18271,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Atypický interiér si vyžaduje atypické riešenie
Návrh interiérového dizajnu

Návrh každého jedného interiéru je originálny, ale návrh tohto interiéru je vskutku jedinečný. Jeho jedinečnosť je práve v tom, že ide o interiér domu, ktorý navrhujú naši kolegovia a architekti z Moderných Domov. Ide o drevodom postavený na Záhorí v blízkosti borovicového lesa. Domček bol postavený pre manželský pár, ktorý ho bude využívať ako svoje letné, víkendové sídlo.

Domček je dvojpodlažný atypický lomenou strechou pod ktorou sa na druhom podlaží nachádza galéria určená k tráveniu chvíľ na voľný, ale i pracovný čas. Na spodnom podlaží sa nachádza kúpeľňa, vstupná chodba, kuchyňa s obývačkou, spálňa, izba a technické zázemie. Dizajn interiéru je inšpirovaný práve lesnatým prostredím, stavbou a požiadavkami manželského páru, ktorý chceli interiér niesť v čistom modernom dizajne.

Vstupná chodba

Vo vstupnej chodbe sa nachádza šatníková skriňa vrátane sedenia a voľným vešaním šatstva. Skriňa je v drevodekore dubu s bielymi dvierkami. Oproti vstupu sa nachádzajú dvere do kúpeľne, vedľa ktorých je umiestnené veľké zrkadlo. Podlaha vo vstupnej chodbe je rovnaká ako aj v kuchyni a obývačke. Ide o vinylovú podlahu v betónovom dekore.

Na schodisku sme navrhli zmenu podlahového dekóru na Dub – drift.

Hlavný obývací priestor

Kuchyňa je v dvojfarebnej kombinácií materiálov. Dubový drevodekor v kombinácií s bielou. Biela sa nachádza na spodných skrinkách, ale aj skrinkách pod schodmi. Schody sú riešené a navrhnuté na mieru s úložným priestorom, kde sa nachádza aj vstavaná chladnička s mrazničkou. Uprostred miestnosti sa nachádza stredne veľká sedačka v olivovom zelenom prevedení. Rovnako ladené stoličky sú umiestnené za sedačkou pri barovom pulte, ktorý zároveň slúži aj ako stôl pre 3 osoby. Táto farebná kombinácia prepája samotný interiér s exteriérom. Do bytu sme zakomponovali aj kachle v čiernom prevedení rovnako ako aj zvyšok doplnkov. Dominantným doplnkom sa stáva originálne kovové zábradlie na schodisku kopírujúce schody a potiahnuté až po samotný lamelový strop.

Kúpeľňa

Kúpeľňa je v pieskovej a krémovej farebnosti na základe želania klienta, ktorý nás dostatočne informoval o žltkasto sfarbenom type vody. Výberom materiálov eliminujeme jej zaschnuté zvyšky na povrchu. Doplnky v kúpeľni sme zvolili v odtieňoch čiernej a antracitovej šedej, ktoré nesú jednotný ráz vďaka tmavým rámom okien.

Galéria

Schody vedú na druhé podlažie tzv. galérie, ktoré je oddychovým ako aj pracovným miestom majiteľa bytu. Zaujímavo riešené sú práve sadrokartónové nosné stĺpy samotnej galérie omietnuté bielou stierkou, čím pri pohľade zdola zaniká a zároveň bielou farbou prepája čistotu priestoru. K sadrokartónovej stene je navrhnutý úložný nábytok a pracovný stôl na mieru s výhľadom do otvoreného priestoru. Oproti sa nachádza rozťahovacia sedačka pre návštevy a príležitostnému prenocovaniu. Na strane pri schodisku nám vznikla ulička pri ktorej vznikla otázka ako naložiť zo samotným priestorom a jeho plnohodnotným využitím. Výsledkom spracovania tejto problematiky bola práve veľká knižnica s úložným priestorom, ktorej vrchná časť kopíruje práve lom strechy. Knižnica a boky stavby sú podsvietené, čím vyzdvihujú atypický lomenú strechu s príjemným osvetlením a prepojením celého interiéru.

Category
Komplet interiéry