fbpx
Porovnávame jedno-, dvoj- a trojizbové byty - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
16142
post-template-default,single,single-post,postid-16142,single-format-standard,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Porovnávame jedno-, dvoj- a trojizbové byty

Porovnávame jedno-, dvoj- a trojizbové byty

Ak sa chystáte zaobstarať si vlastnú nehnuteľnosť a váhate, v akej veľkosti by mala byť, pomôžeme vám pri rozhodovaní. Vieme, na čo by ste mali myslieť! Porovnáme spolu s vami niektoré súčasné bratislavské novostavby a pomôžeme vám prísť na to, či sa hodia práve pre vás!

Izby alebo metre štvorcové?

Niekedy ťažká otázka. Počet m2 totiž nemusí vždy zodpovedať potrebnému počtu miestností či celkovému priestoru. Väčšina cien je však uvádzaná na metre štvorcové a to nás môže spliesť. Preto treba hľadať určitý kompromis a občas aj porovnávať.

Pokiaľ však hľadáte byt na určité obdobie, ste teda sám/sama alebo pár hľadajúci riešenie bytovej otázky len na pár rokov, je oveľa väčší predpoklad, že vám bude vyhovovať viac ponúkaných dispozičných riešení. Garsónky a jednoizbové byty v centre mesta sú veľmi atraktívne aj pre budúce prenájmy a ľahko dokážu splniť nároky mladých ľudí. Ich cena s dvojizbovými bytmi býva však niekedy veľmi porovnateľná, preto treba zvážiť, či sa vám oplatí investovať o niečo viac a získať pár metrov navyše alebo vám postačí menší priestor za menšiu cenu. Ak však očakávate prírastok alebo ho plánujete v blízkych rokoch a zvažujete v takom prípade kúpu dvojizbového bytu prakticky na celý život, tu už odporúčame zvážiť niečo väčšie. V prepočte ceny za meter štvorcový vás totiž trojizbový byt môže napokon vyjsť o dosť lacnejšie a doprajete tak sebe aj celej rodine viac priestoru.

Slnečnice – jednoizbový / dvojizbový byt

Porovnávame menšie byty v petržalských Slnečniciach. Vybraný jednoizbový byt s výmerou 33m2 je svojou veľkosťou aj dispozíciou vhodný pre mladý pár skôr ako prechodné bývanie. Spojenie obývačky, kuchyne a spálne má charakter garsónky, takže optické predelenie jednotlivých zón možno dosiahnuť nábytkovými prvkami. Medzi posteľou a sedačkou môže tak vzniknúť zaujímavá nábytková deliaca stena. Dvojizbový byt s rozlohou 52m2 už ponúka o niečo viac priestoru a súkromná časť je navyše od spoločenskej oddelená. V rámci optimálnejšieho využitia priestoru by sme navrhovali posunúť práve deliace priečku medzi spálňou a obývačkou v prospech väčšej obývacej časti. V spálni by bol stále dostatok priestoru pre prídavnú komodu. Takisto by sme do tejto priečky navrhovali zabudovať dverné puzdro pre posuvný systém, čím by sa spoločenský priestor oddelil od vstupnej haly. Takýto typ bytu je komfortným riešením pre bývanie mladých párov.

Einpark – jednoizbový / dvojizbový byt

Bratislavský Einpark ponúka vybraný jednoizbový byt s rozlohou 31m2. Dispozične má takisto charakter garsónky, keďže spojenie kuchyne a obývačky si vyžaduje transformáciu do odpočinkovej formy. Práve vzhľadom k takému variantnému využitiu by sme odporučili oddeliť vstupnú časť od obytnej, napríklad posuvnými dverami s mliečnym sklom kvôli prieniku svetla. Úložného priestoru je tu dostatok, no odporučili by sme pri realizácii kuchyne zvoliť iné usporiadanie spotrebičov, keďže by bolo potrebné skrátiť kuchynskú linku kvôli pohodlnému priechodu popri nej v čase rozloženia sedačky na posteľ. Tento typ bytu odporúčame jednotlivcom alebo párom ako dočasné bývanie.

Uvedený dvojizbový byt s výmerou 54m2 má kuchyňu členenú podobným princípom, no vďaka L-kovému tvaru miestnosti umožňuje umiestnenie samostatnej jedálenskej časti, ktorá je spolu s kuchyňou pocitovo oddelená od obývačky, no zároveň si celá miestnosť zachováva vzdušnosť a otvorenosť. Spálňa disponuje dostatkom úložného priestoru pre osobné veci, ktoré zostanú v súkromí oddelené od návštevy pohybujúcej sa po zvyšku bytu. Tento byt odporúčame začínajúcim rodinám a mladým párom.

Čerešne – dvojizbový / trojizbový byt

Bytový komplex v Dúbravke ponúka niekoľko neštandardných riešení interiéru, a to vďaka múrom lomeným nie v štandardnom pravom uhle. Takéto typy interiérov sú ideálne pre ľudí s minimalistickým cítením, ktorí majú radi vzdušné riešenia priestoru.

Dvojizbový byt s rozlohou 59m2 ponúka štedrý úložný priestor vo vstupnej časti aj spálni. WC i kúpeľňa sú priestranné a oddelené, čím možno uchovať kúpeľňu ako súkromný priestor, do ktorého návšteva nevstupuje. Celý spoločenský kuchyne, jedálne a obývačke má so vsadenou loggiou a šikmou stenou veľmi moderný charakter, no na úkor veľkosti kuchynskej časti. Byt odporúčame páru, ktorý má rád priestor a neštandardné riešenia.

Trojizbový byt s výmerou 74m2 je plnohodnotným riešením bývania pre rodiny s jedným i dvoma deťmi (v prípade použitia poschodovej postele). Atypické a členité riešenie spoločnej časti celý priestor oživuje a vďaka preskleniu na terasu bude i dostatočne svetlý. Každá miestnosť má vlastný úložný priestor primeraný počtu obyvateľov a delenie kúpeľne a samostatného WC s umývadlom dáva opäť väčšej kúpeľni nádych súkromia.

Kolísky – dvojizbový / trojizbový byt

Kolísky v Záhorskej Bystrici ponúkajú taktiež niekoľko variant bytov. Vybrali sme dvojizbový byt s rozlohou 50m2 a trojizbový byt s rozlohou 73m2. Oba byty sú podobného charakteru, líšia sa len pridanou izbou a tým aj upraveným pôdorysným tvarom. Dvojizbový byt si žiada zväčšenie pracovnej kuchynskej plochy, čo je možné posunom jedálenskej časti smerom ku stene a tak vytvorenia kuchyne do tvaru L. Navrhli by sme taktiež premiestniť dvere do spálne z obývačkovej časti do chodby, čím v obývačke získame neporušenú plnú stenu, a teda aj viac úložného priestoru.

Trojizbový variant má samostatne pocitovo oddelenú vstupnú časť, ktorá ponúka aj dostatok úložného priestoru. Trochu neštandardné je umiestnenie práčky v tejto časti, no pri šikovnom návrhu interiérového či nábytkového dizajnéra môže z toho vzniknúť zaujímavý vstavaný prvok.

Ak sa rozhodujete medzi viacerými typmi bytov a nie ste si istí, ktorý by bol pre vás praktickejší, oslovte nás! Pomôžeme vám analyzovať vaše požiadavky a na základe toho vybrať váš nový domov.

[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]
  • Chodíte nespokojne po byte, zapínate lampy, ale stále máte tmu?......

  • Detská izba je miestnosť, ktorá rastie spolu s jej obyvateľmi......

  • Prejav bezstarostnej dôvery, odvahy a zvedavosti, ktoré oživujú nášho tvorivého ducha v súčasnosti pomáha prijať zmenenú krajinu, ktorá nám prináša nové možnosti a vízie. Farby roku 2022 vyjadrujú vďačnosť za tieto vlastnosti, sú doplnené o novú perspektívu, ktorá dodnes rezonuje a stavia budúcnosť dopredu v novom svetle....