fbpx
Vytvorenie hosťovskej izby v byte - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
17822
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17822,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Vytvorenie hosťovskej izby v byte


Návrh interiéru - Kuchyňa - Vytvorenie hosťovskej izby v byte

Kde ubytovať hostí v 2i byte? Resp.ako využiť relatívne veľkú obývačku na pravidelné / príležitostné spanie? Takéto zadanie, spolu s viacerými limitmi priestoru dostala naša dizajnérka. Ako si poradila? A ako dopadla realizácia nášho stolára?Návrh interiérového dizajnu

Zadanie – spálňa v obývačke

Požiadavka umiestniť spálňu v hlavnej obytnej časti bytu sa nám spočiatku nepozdávala. Ak mala byť “spálňa” v rámci obývačky dostatočne odizolovaná a súkromná, nešlo to bez stavebných úprav.

 

Limitujúcm faktorom klientky však bolo, nielen nezasahovať do novostavby stavebnými úpravami, ale nepresúvať ani vedenia elektriky a TV signálu. A tak ostal k dispozícii jediný priestor, cez ktorý sa do izby zárveň vchádza a ktorý nie je tak široký a dlhý, aby tu mohla byť posteľ.

Návrh interiéru - Rozdelenie izieb - Vytvorenie hosťovskej izby v byte
Návrh interiéru - Hosťovská izba - Vytvorenie hosťovskej izby v byte
Návrh interiéru - Hosťovská izba - Vytvorenie hosťovskej izby v byte

Návrh riešenia izby v obývačke

Zadanie a želanie klientky sme splnili prostredníctvom nábytku na mieru. Vytvorili sme vysokú zástenu, ktorá je zároveň skriňou. Takto sme opticky rozdelili miestnosť na súkromnú a spoločenskú časť. Zástena musela byť vytvorená aj na priečke pri kuchyni, kde vznikli síce úzke, ale pekné úložné priestory.

 

Posuvné dvere na skrini, ktorá oddeľuje spálňu od obývačky zároveň slúžia ako posuvné vstupné dvere do spálne a dosadajú na predĺženie kuchynskej linky. Takto vznikol uzatvorený priestor, ktorý po otvorení nebráni vstupu do obývacej časti.

 

Vysokú zástenu sme oživili geometrickým vzor z tenkých lamiel, ktorých dizajn oslovil klientku. Posteľ sme vymysleli a zhotovili rovnako na mieru, pretože okrem poličky na knihy a drobnosti za posteľou, si klientka želala aj praktické úložné priestory na periny a posteľné prádlo, aby ich bolo možné ľahko spratať a urobiť tak z postele druhú sedačku v obývačke.

 

Keďže ide o rozlohou menší priestor, volili sme bledé farby v kombinácii zo svetlím drevom ktoré zbytočne opticky nezmenšujú interiér a pôsobia príjemne. Machový obraz už len dotvára príjemnú prírodnú atmosféru v spálni.

Návrh interiéru - Hosťovská izba - Vytvorenie hosťovskej izby v byte
Návrh interiéru - Hosťovská izba - Vytvorenie hosťovskej izby v byte

Realizácia

Pri finálnom zameraní sme sa s klientkou dohodli na zmene postele – zásuvky pod posteľou by mali obmedzený výsuv a tak sme zvolili výklopnú posteľ s dvoma oddelenými matracmi. Úzke poličky sme otvorili na želanie klienty radšej do “ spálne” ako kuchyne. Zástenu sme pre krátkosť času nemontovali, pretože spálňa sa musela začať ihneď používať a tak nás čaká ešte jedna návšteva do tohto bytu.

Návrh interiéru - Kuchyňa - Vytvorenie hosťovskej izby v byte
Návrh interiéru - Posteľ - Vytvorenie hosťovskej izby v byte
Návrh interiéru - Skrine - Vytvorenie hosťovskej izby v byte

Veríme, že sa priestor osvedčí a splní svoj účel. Ďakujeme za možnosť nielen návrhu, ale aj realizácie!

Category
Realizácie