fbpx
Škandinávsky dizajn nového domu - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
17812
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17812,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Škandinávsky dizajn nového domu


Návrh interiéru - Obývačka - Príjemný škandinávsky dizajn

Návrh interiéru pre novostavbu domu, ktorého majitelia si obľúbili škandinávsky dizajn. Ich požiadavka bola zachovať to dobré čo severania vytvorili, ale minimalizovať čiernu. Vďaka tomu je interiér presvetlený a prírodné drevo ho robí veľmi príjemným a jemným.Návrh interiérového dizajnu

Vstupná chodba

Na prvý pohlaď si môžete na návrhu tohto domu všimnúť čisté línie nábytku ktoré sa objavujú pozdĺž vstupnej časti. Už pri samotnom vstúpení do chodby vás tieto línie akoby smerujú ďalej do srdca domu. Netradične zvolený taburet na prezúvanie, police s kvetmi, biely nábytok a drevený obklad pocitovo zväčšili a rozohriali tento priestor. 

Návrh interiéru - Vstupná chodba - Príjemný škandinávsky dizajn
Návrh interiéru - Vstupná chodba - Príjemný škandinávsky dizajn

Hlavný obytný priestor

Škandinávsky dizajn interiéru má svoje zákonitosti – my sme využili časť z nich – preto je interiér hlavného obytného priestoru osobitý a jedinečný. Komunikačný bod bol projektom vytvorený medzi obývačkou, kuchyňou, vstupným priestorom a chodbou, ktorá vedie do súkromnej časti domu. 

Obývačku sme dizajnovo prepojili s kuchyňou, ktorá je však čiastočne ukrytá za priečku s knižnicou. Pôvodne plánovaný kuchynský ostrov majitelia nepotrebovali a tak sme využili tento priestor na optické oddelenie oboch miestností.

Návrh interiéru - Obývačka - Príjemný škandinávsky dizajn
Návrh interiéru - Obývačka - Príjemný škandinávsky dizajn

Majitelia preferovali namiesto veľkej jedálne pracovný kút s dostatkom svetla a úložným priestorom. využili sme preto blízke okná na vytvorenie relaxačno inšpiratívnej zóny, kde bude radosť nielen čítať, ale aj telefonovať. 

Tento priestor sme oddelili od jedálne dominantným obrazom. Použitím jedného druhu dreva sme celý priestor prepojili. Z rovnakého dreva je vyhotovený aj jedálenský stôl. Obytný priestor tak plní štyri funkcie a vďaka jednotnému drevu a svetlej farebnosti pôsobí príjemne a vyvážene.

Návrh interiéru - Pracovný kút v obývačke - Príjemný škandinávsky dizajn
Návrh interiéru - Pracovný kút - Príjemný škandinávsky dizajn

Kúpeľňa so saunou

Majitelia neobľubujú len škandinávsky dizajn, ale aj saunu, ktorá k severanom neodmysliteľne patrí. Našli sme jej miesto v nadštandardnej kúpeľni. Je umiestnená na jednej strane kúpeľne spolu so vstavanou práčkou a sušičkou. Tieto skrinky a saunu vizuálne prepojil jeden druh dreva a tak celá stena  pôsobí príjemne a harmonicky. Veľké dvoj-umývadlo s drevenou skrinkou a zrkadlom je praktické a farebne a materiálovo vyvážilo tento priestor.

Návrh interiéru - Kúpelňa so saunou- Príjemný škandinávsky dizajn
Návrh interiéru - Kúpelňa so saunou- Príjemný škandinávsky dizajn

Pracovňa

Veľkorysé rozmery pracovne nám dovolili okrem pracovného stola s úložným priestorom vytvoriť aj miesto na oddych a relax. Tento priestor je opticky vymedzený kreslom, príjemným obrazom na stene, knižnicou v prírodných tónoch a končí svetlým nábytkom. V pracovnej časti dominujú tmavšie farby a tak dochádza k vizuálnemu ohraničeniu týchto dvoch priestorov.

Návrh interiéru - Pracovňa- Príjemný škandinávsky dizajn

Spálňa 

Dizajnom potvrdzuje, že sem patrí. Biela vstavaná skriňa doplnená prírodným drevom a toaletným kútikom s dominantným obrazom podtrhujú škandinávsky dizajn rovnako, ako jemne sivá posteľ s prírodnými / zemitými obliečkami.  

Návrh interiéru - Spálňa- Príjemný škandinávsky dizajn

V celom návrhu interiéru dominuje biela farba doplnená o svetlé drevo ktoré dokáže spríjemniť každý priestor. Svetlé sivé a béžové tóny interiér zjemnia a na pohovke a tkaninách pôsobia príjemne mäkko. Celkový dojem čistého škandinávskeho dizajnu nekazia a z domu pritom robia útulné a príjemné útočisko na pohodové bývanie.

Pozrite si galériu návrhov tohto moderného domu.

Category
Komplet interiéry