fbpx
Otvorené skrine ako inšpirácia k organizovaniu šatníka - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
17980
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17980,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Otvorené skrine ako inšpirácia k organizovaniu šatníka
Ak hľadáte spôsoby, ako maximalizovať priestor a spôsob ako by vaša izba vyzerala usporiadane a moderne zároveň, máme pre vás niekoľko nápadov, ktorými sa môžete inšpirovať. Pretože nikto nechce spať vedľa obrovskej kopy oblečenia.Návrh interiérového dizajnu

Ak izba nie je dostatočne veľká, aby sa do nej zmestili veľké skrine,  jedinou možnosťou môže byť využitie aj malého priestoru, ktorý ponúkne jedna zo stien, pričom môžete využiť každý jej centimeter. Cieľom je zmeniť váš otvorený šatník na novú stenu. Takto nielenže budete mať väčší priestor na prácu, ale vytvorí to tiež dojem väčšej miestnosti. Môžete ich dokonca použiť ako „rozdeľovače“ na oddelenie priestorov.

Aj v šatníku sa môžete vyhrať s materiálmi a farbami. Okrem drevených dekorov môžu dvere skrine zdobiť aj zrkadlá, sklá, motívy, vzory či fototapety.

Zrkadlo v šatníku je dôležité nielen z toho hľadiska, že sa v ňom môžete upraviť, ale navyše opticky zväčší miestnosť. Umiestnením zrkadla na dvere šatníka ušetríte miesto. V prípade, že máte v šatníku dostatok priestoru, pridaním malého detailu, ako napríklad výraznejšieho zrkadla s neobyčajným rámom spravíte zo svojho šatníka miesto, v ktorom sa budete cítiť dobre a vášmu šatníku dodajú šmrnc.

Otvorený šatník pomôže usporiadať oblečenie vďaka minimalistickému a kompaktnému riešeniu. Šatník bez dverí môžete umiestniť nielen do spálne, ale aj do vstupnej chodby. Môže ísť o otvorené šatníkové regály, ktoré pozostávajú zo závesnej tyče s praktickými vešiakmi, políc alebo priehradiek na topánky, aby mal každý pár svoje miesto. Tento typ šatníka oceníte najmä v prípade, že súperíte s nedostatkom miesta.

Výhodou posuvných dverí je taktiež fakt, že môžu siahať až ku stropu. Aj v prípade vyšších stropov v miestnosti môžete efektívne využiť priestor a do vrchnej časti skrine odložiť škatule, úložné boxy a všetko, k čomu nepotrebujte pravidelný a každodenný prístup. Aj keď usadzovaniu prachu nezabránite, dvere poslúžia ako prevencia.

call to action image

Páčil sa vám tento dizajn ? Pozrite si aj ostatné miestnosti domu

INTERIÉROVÝ DIZAJN MODERNÉHO DOMU V BANSKEJ BYSTRICI
Category
Šatník