fbpx
Interiérový dizajn domu v Malackách - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
17817
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17817,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Interiérový dizajn domu v Malackách


Návrh interiéru - Obývačka - Elegantný nadčasový interiér

Majitelia rodinného domu si pri stavbe zvolili klasickú dubovú podlahu a ich snom boli obklady z tmavého dreva. Interiérový dizajn domu v Malackách bol preto výzva – cieľom bolo vytvoriť svetlý, elegantný a nadčasový interiér ktorý bude dlhodobo spĺňať požiadavky obyvateľov na bývanie.
Na vyváženie tmavej na stene a kontrastnej bielej, ktorá dominuje nábytku, sme na steny a povrchy použili svetlo sivú farbu, ktorá je neutrálna, nesúperí s dvoma druhmi dreva v interiéri a pritom interiér pocitovo nestmavuje.Návrh interiérového dizajnu

Obývačka – hlavný obytný a komunikačný priestor

Druhou výzvou bola dispozícia obývačky ktorá je spojená s kuchyňou a jedálňou. Cez tento hlavný obytnú priestor vedú komunikačné línie do izby, kuchyne a do exteriéru domu – na terasu. Želaním majiteľov bola obrovská sedačka, ktorá umožní pohodlné pozeranie TV. 

Preto sme tento priestor nechali voľný a komunikačné zóny vytvorili okolo uprostred umiestnenej veľkej sedačky. Jej orientácia poskytuje dobrý prehľad o celkovom dianí v miestnosti a zároveň  neoberá sediaceho o príjemný pohľad na krb alebo exteriér.

Návrh interiéru - Hosťovská izba - Vytvorenie hosťovskej izby v byte

Farebne a materiálovo sme ho prepojili so vstupnou časťou domu. Preto sa aj tu objavuje svetlý odtieň šedej – na textíliách, pohovka, závesy, ale aj na krbe, ktorého sivý kameň reflektuje dlažbu vo vstupnej časti domu. Na nábytku je využitý zvolený tmavý dekor dreva ktorý pocitovo celú miestnosť otepľuje.

Návrh interiéru - Obývačka - Elegantný nadčasový interiér
Návrh interiéru - Obývačka - Elegantný nadčasový interiér
Návrh interiéru - Obývačka - Elegantný nadčasový interiér

Biela kuchyňa s tmavým drevom

Aby kuchyňa vynikla pri tmavej zástene z drevodekoru “zašlé drevo”, zvolili sme skrinky bielej farby s vysokým leskom a čierne doplnky – pre kuchynské elektrické spotrebiče, drez a varnú plochu. Vďaka tomu sme do kuchyne priniesli kontrast a zároveň je farebným prvkom prepojená so zástenou. Klientom sme dali aj na výber – jedáleň sme navrhli aj bez drevodekoru.

Návrh interiéru - Kuchyňa - Elegantný nadčasový interiér
Návrh interiéru - Kuchyňa - Elegantný nadčasový interiér

Jedálenský stôl sme zvolili biely a čalúnenie stoličiek svetlo šedé vďaka čomu došlo k farebnému prepojeniu medzi kuchyňou a obývačkou.

Skrinky svojím jednoduchým dizajnom a tmavým drevom vyvažujú inak farebne odľahčený interiér. Obytná časť domu je doplnená o textilné doplnky ktoré v tomto priestore vytvárajú príjemnú hrejivú atmosféru.

Návrh interiéru - Kuchyňa - Elegantný nadčasový interiér

Svetlý a moderný vstup do domu

Do priestrannej vstupnej chodby sme navrhli minimalistickú vstavanú skriňu, ktorej eleganciu a akcent dodáva tmavé drevo použité na praktickej vešiakovej zostave. Miesto na vešanie kabátov sme doplnili o čalúnenú lavičku pre pohodlné obutie. Praktický biely botník na topánky môže byť umiestnený hneď pri vstupe, ale viac sa tu hodí subtílna polička so zrkadlom, ktorá slúži majiteľom na odkladanie drobností ako sú napríklad kľúče a botník stojí ďalej pri dverách. 

Návrh interiéru - Vstupná chodba - Elegantný nadčasový interiér
Návrh interiéru - Vstupná chodba - Elegantný nadčasový interiér

Interiérový dizajn domu v Malackách sme vytvorili v kombinácii bledo šedej farby v kontraste s tmavým drevom. Dosiahli sme tak elegantný a zároveň vyvážený interiér, ktorý je dostatočne svetlý a odľahčený, napriek použitému tmavému drevodekoru “zašlé drevo”.

Ak sa budete inšpirovať takouto kombináciou materiálu a farieb, nezabudnite, že tu platí menej je viac a preto opatrne s množstvom drevodekoru a ďalšími doplnkovými farbami. Ak budete potrebovať poradiť, oslovte nás, radi navrhneme interiér aj vám!

Category
Komplet interiéry