fbpx
Moderný škandinávsky interiér domu - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
16892
post-template-default,single,single-post,postid-16892,single-format-standard,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Moderný škandinávsky interiér domu

Moderný škandinávsky interiér domu

Hlavným zámerom pri zariaďovaní interiéru bolo vytvoriť svieži, svetlý interiér pre rozrastajúcu sa rodinu tak, aby pôsobil moderne po dlhšiu dobu. Zároveň bude praktický a ľahko udržateľný aj v čase, keď bude potrebné sa venovať najmenším prírastkom rodiny. Vytvorili sme tak moderný škandinávsky interiér domu. Doplnky z masívneho dreva, biela a sivá farba pôsobia moderne a pritom nadčasovo.

moderný škandinávsky interiér - obytný priestor

Vstupná chodba

Vstupom do interiéru sa nachádzame sa v menšej vstupnej chodbe opatrenej len tým najpotrebnejším, lavičkou na prezúvania a botníkom. Nad vešiačikmi na kabáty sa nachádza dlhá polica na uloženie sezónnych vecí: čiapky, či dáždnika.

Sú tu aj skryté bezfalcové dvere v obklade, ktoré vedú do úložného priestoru pod schodami, ktorý je možné využiť aj ako šatník pri vstupe. Oproti je wc a kúpeľňa. Chodbou plynule vchádzame do obývacej izby spojenej s kuchyňou a jedálňou.

Celý priestor je svetlý, aby pôsobil vzdušne. Použili sme farebnosť typickú pre škandinávsky dizajn, teda veľa bielej v kombinácii so svetlým drevom doplnené o detaily čiernej a niekoľko tónov šedej.

Hlavný obytný priestor

Kuchyňa v tvare písmena “I” so skrinkami až po strop využíva, čo najviac úložného miesta a moderne lícuje so stropom. Kuchynský ostrov s varnou zónou poskytuje veľa miesta na varenie aj sedenie za barovým stolom.

Stenu za jedálenským stolom sme obložili drevom, aby sme tak priestor jedálenského kúta zdôraznili. Na obklad sme akoby náhodne rozvešali obrázky a fotky rodiny.

Obývacia izba je dostatočne presvetlená s oknami do záhrady po celej jednej strane a tak je dispozícia obývačky daná. Na jednej strane je TV stena s komodou na mieru v minimalistickom dizajne bez úchytiek. Drevený obklad steny a béžový odtieň knižničky zjemňuje interiér.

Oproti sa nachádza pohovka s longchairom. Nad gauč sme umiestnili na mieru vytvorený machový obraz, ktorý osviežuje celý priestor ale nevyžaduje žiadnu údržbu. Konferenčný stolík sme zvolili okrúhly s masívnymi kónickými nožičkami. 

Moderný škandinávsky interiér je nielen svetlý, ale vďaka prírodnému aj prírodný a vďaka fotografiám a použitým svetlám a materiálom z neho vyžaruje príjemná emócia. Vytvára v novom dome atmosféru, v ktorej mladá rodina rýchlo nadobudne pocit domova.

moderný škandinávsky interiér - obytný priestor

Spálňa

Z obývačky vstupujeme do hlavnej spálne. Na ľavej strane je priestranný walk in šatník s posuvnými dverami. Izba je zariadená útulnou čalúnenou posteľou v šedej tkanine a doplnená o nočné stolíky a komodu v jednotnom dizajne. Stena za posteľou je dekorovaná tapetou s jemnou hnedo-béžovou štruktúrou, ktorá robí priestor príjemnejší. Pri okne sme vytvorili toaletný stolík so zrkadlom  pre domácu pani, ktorý plynule prechádzajúci do prádelníka.

Pri spálni bude zároveň spoločná rodinná kúpeľňa s pračkou, preto sme ju zútulnili drevenými doplnkami a ladili do príjemných tónov.

Poznať rozpočet je pri navrhovaní interiéru dôležité.

Vzhľadom na zadanie – moderný, nadčasový a útulný interiér z dostupných materiálov za dobrú cenu, sme zvolili škandinávsky štýl a jednoduché doplnky. Zároveň sme si definovali priority – obytný priestor s kuchyňou a spálňa. Tieto kľúčové miestnosti budú na začiatku tvoriť základ domova mladej rodiny. Zladili sme s nimi ešte vstupný priestor a kúpeľňu.

Pri navrhovaní je dôležité poznať rozpočet, aby sme nevytvorili interiér, ktorý potom nebude možné vyrobiť a zariadiť. Keď sa rodinka rozrastie, doplníme v danom štýle aj detské izby a ďalšie miestnosti. Teraz jej ďakujeme za oslovenie a možnosť návrhu interiéru, držíme palce pri stavbe domu a želáme krásne bývanie!

Pozrite si galériu návrhov tohto moderného domu.