fbpx
Ako zmeniť detské izby na pekné izby pre dospelých? - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
16384
post-template-default,single,single-post,postid-16384,single-format-standard,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Ako zmeniť detské izby na pekné izby pre dospelých?

Ako zmeniť detské izby na pekné izby pre dospelých?

Súčasťou rodinného drevodomu neďaleko Senca sú aj dve obytné izby. Keďže súčasní majitelia majú už dospelé deti, rozhodli sa, že tieto izby chcú zariadiť neutrálne ako budúce hosťovské izby. Miestnosti sú takmer identické a pôdorysne zrkadlovo obrátené.

Jednu miestnosť sme zariadili štandardnou jednoposteľou, ktorá ukrýva výsuvný matrac. Mäkká zástena okolo postele a prírodné zemité farby dodávajú pocit útulnosti.

Súčasťou izby je aj pracovný stôl spojený s policami na knižky, či spomienky z dovoleniek a s praktickou skriňou, ktorá ukryje všetky pracovné dokumenty a materiály.

Celkovú atmosféru a pohodu dotvárajú aj rodinné fotografie, ktoré tu vyniknú a nerušia svojou rôznorodosťou hlavné obytné priestory.

Druhá miestnosť

je navrhovaná v podobnom duchu. Namiesto postele sme však sem umiestnili sedačku, čím možno miestnosť využívať viac ako pracovňu alebo izbu na oddych, relax a počúvanie hudby.

Aj z nej je však možné v prípade potreby vytvoriť hosťovskú izbu, keď prídu deti s vnúčencami. Zariadenie ladí so susednou izbou, farebnosť a dekorácie sú tiež v podobných tónoch.

Pracovný stôl je prepojený s komodou, čím je odľahčený celý priestor od veľkých skriňových plôch. Pretože majitelia majú radi hudbu, doplnili sme do interiéru tejto oddychovej miestnosti aj zopár tématických zbierkových – hudobných prvkov. Hudobné nosiče môžu byť pri sedačke „po ruke“ a nesadá na ne prach na poličkách.

Obe miestnosti tak našli nový účel a slúžia majiteľom nielen na relax a chvíle oddychu, ale aj na príležitostnú prácu a zároveň ako hosťovská izba pre dospelé deti.