fbpx
Knižnice ako neobyčajný prvok interiéru - ModerneByvanie.sk - interiérový dizajn
16326
post-template-default,single,single-post,postid-16326,single-format-standard,bridge-core-1.0.2,et_monarch,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Knižnice ako neobyčajný prvok interiéru

Knižnice ako neobyčajný prvok interiéru

Nie je to len úložisko kníh, ale aj našich obľúbených predmetov či fotografií, ktoré chceme vystaviť. Nemusí byť obyčajná, položená pri stene, ale môže sa z nej stať zaujímavá dominanta interiéru, deliaca priečka či vstavaný prvok. Niekedy ňou dokonca môžeme vyzdvihnúť priestor, do ktorého sa nám akosi nič nehodí. Poďte sa inšpirovať spolu s nami!

Nadčasovým riešením je aj knižnica, ktorá je súčasťou iných prvkov interiéru, v tomto prípade dreveného obkladu za sedačkou. Vytvára tak príjemný kontrast a zároveň z praktických rovnomerne rozložených políc robí zaujímavý prvok.

Ďalším ozvláštnením tvaru knižnice je 3D efekt políc. Takéto riešenie je síce výrobne náročnejšie, no výsledok je neprehliadnuteľný.

Uloženie kníh diagonálne je určite zaujímavé, no pri ladení interiéru k takémuto výraznému grafickému prvku musíme pristupovať s citom.

Dynamický efekt ľahko dosiahneme, ak si zvolíme aj takýto typ naklonenia políc.

Šikovne môžme úložný priestor pre knižnicu zakomponovať nielen do samotného schodiska, ale aj do steny popri ňom. Schodisko tak splynie s interiérom a do popredia vystúpi vizuál knižnice.

Knižnica ako konštrukčná súčasť tzv. zrkadla schodiska je tiež zaujímavý a nápaditý kúsok v interiéri.

Ak sa chceme vyhnúť masívne pôsobiacim bočným doskám vysokých skriniek, praktickou aj peknou voľbou je vytvorenie takejto bočnej zabudovanej knižnice.

Knižnica ako vstavaný prvok môže slúžiť tiež ako deliaca stena medzi obývačkou a jedálňou. Úložný priestor tak možno využiť z oboch strán a priestor stále pôsobí otvorene a vzdušne.

Odľahčene pôsobia nižšie knižnice s ľahšou konštrukciou, kde je ukladanie kníh striedané s rastlinami, fotografiami či inými dekoráciami. Nepravidelnosť a rozdielna veľkosť políc prinesú taktiež príjemný dizajnérsky efekt.

Knižnica „memo“ pôsobí ako celok, no je vyskladaná z jednoduchých bežne dostupných dielov. Zaujímavo a odľahčene pôsobí takisto jej umiestnenie vyššie od podlahy.

Nie vždy máme dostatok priestoru pre umiestnenie plnohodnotnej knižnice. Alternatívnym riešením je aj využitie vonkajších rohov medzi miestnosťami.

Ak vám to umožní štýl vášho interiéru, nebojte sa siahnuť aj po vizuálne neobvyklej zatvorenej knižnici. Môže sa stať obdivovaným šperkom vašej obývačky.

V súčasnosti sú veľmi obľúbené knižnice zakomponované v TV stene. Takýto dizajn ponúka obrovské množstvo riešení, kde môžme kombinovať zatvorené i otvorené bloky a taktiež materiály či farby.

(zdroje obrázkov: archív ModerneByvanie.sk; pinterest.com)

[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]